Lekarka o kulisach pracy i nieprawidłowościach w IMiD

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 26 lipca 2013 11:05

Zwolniona właśnie z pracy w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie specjalistka otolaryngologii i foniatrii, prof. Maria Hortis-Dzierzbicka, ujawniła w Gazecie Wyborczej kulisy funkcjonowania kliniki i przypadki oszukiwania NFZ co do liczby zatrudnionych specjalistów.

Lekarka o kulisach pracy i nieprawidłowościach w IMiD

O bulwersujących nieprawidłowościach, które miały na celu zachowanie kontraktu, mówiła dyrektorowi Instytutu, urzędnikom Ministerstwa Zdrowia. Nie tylko, że nie zareagowali. - Szefowa kliniki kazała mi się odczepić od ortodontów. Pozwalała, by przychodzili raz w tygodniu, byleby ktoś w ogóle był w Instytucie - opowiada Maria Hortis-Dzierzbicka.

Opowiada, że dzwoniąc do świeżo zatrudnionej w IMiD lekarki, dowiedziała się, iż ta żadnych usług świadczyć nie zamierza, bo daje tylko nazwisko na potrzeby kontraktowania z NFZ.

Twierdzi, że niemal cały zespół z IMiD (anestezjolog, pielęgniarki, lekarze) przeprowadzał ciężkie operacje w prywatnej klinice, w trzypokojowym mieszkaniu, gdzie nie ma sali pooperacyjnej.

Maria Hortis-Dzierzbicka mówi, że została zwolniona za publiczną krytykę Instytutu Matki i Dziecka, w którym pracowała od 1996 r. Teraz ma trzymiesięczne wymówienie i zakaz świadczenia pracy.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum