Legnica: szpital nie ma odbioru w zakresie spełniania wymagań ppoż.?

Autor: Radio Wrocław/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2018 10:22

Działający od końca lat 70. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy do dzisiaj nie został oficjalnie odebrany przez strażaków. Dyrekcja szpitala twierdzi, że wymagane dokumenty są, ale gdzieś zawieruszyły się w szpitalnym archiwum.

Straż: Status szpitala jest dla nas taki, że obiekt jest wciąż w budowie. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

W świetle prawa ośmiokondygnacyjny budynek w przeważającej części oficjalnie jest dla strażaków... placem budowy, ponieważ właściciel budynku nigdy nie wystąpił do straży o jego odebranie w zakresie odpowiadającym wymogom ochrony przeciwpożarowej.

Jak mówi Radiu Wrocław Paweł Kuźniar, szef legnickiego nadzoru budowlanego, w budynku szpitala występują nieprawidłowości w zakresie wydzielenia ewakuacyjnych klatek schodowych, brak zabezpieczenia przed zadymieniem dróg ewakuacyjnych, a także brak systemu alarmowania przeciwpożarowego i dźwiękowego ostrzegania.

Piotr Czekajło, dyrektor techniczny szpitala przekonuje natomiast, że wymagane pozwolenia i odbiory techniczne są, ale zawieruszyły się w szpitalnym archiwum. Według niego rozstrząsanie dzisiaj tych kwestii, to dyskusja historyczna.

Jak utrzymują nadzór budowlany i strażacy - żadnych pozwoleń dotyczących spełniania wymagań ppoż. nigdy te instytucje placówce nie wydawały. Kapitan Marcin Swenderski z legnickiej straży pożarnej wyjaśnia, że komendant nigdy nie dokonał odbioru budynku szpitala. - Status szpitala jest dla nas taki, że obiekt jest wciąż w budowie - przekazał Radiu Wrocław.

Więcej: radiowroclaw.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum