Leczenie pedofilii: konkurs na wybór placówek rozpisany

Autor: Nasz Dziennik/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2010 15:51

Sześć i pół miliona złotych Ministerstwo Zdrowia zamierza wydać na przystosowanie ośrodków medycznych do terapii osób skazanych za pedofilię.

Ministerstwo Zdrowia już rozpisało konkurs na wybór jednostek, które zajęłyby się leczeniem osób z zaburzeniami seksualnymi. Funkcję jednostki koordynującej terapię pedofilów ma pełnić Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej w Gostyninie-Zalesiu w Mazowieckiem.

W tworzonych placówkach będzie prowadzona obserwacja osób skazanych m.in. za pedolifię, w celu ustalenia zaburzeń seksualnych. Koszty leczenia ma pokrywać NFZ w ramach kontraktów, zawieranych na świadczenia psychiatryczne.

Warto tu przypomnieć, że z propozycją terapii farmakologicznej pedofilów wystąpiło Ministerstwo Sprawiedliwości. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, o potrzebie leczenia pedofila ma decydować sąd na sześć miesięcy przed przewidywanym warunkowym zwolnieniem lub przed wykonaniem kary. W przypadku gwałtu na osobie poniżej 15. roku życia lub osobie najbliższej sąd ma orzekać o umieszczeniu sprawcy w zakładzie zamkniętym.

W innych przypadkach pedofile mogą być kierowani na leczenie ambulatoryjne do ośrodka prowadzącego terapię farmakologiczną i psychoterapię w celu obniżenia popędu seksualnego.

Więcej: http://www.naszdziennik.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum