Lębork: rozpoczął się proces lekarzy ws. narażenia pacjenta na utratę zdrowia

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 26 września 2014 13:19

W Lęborku rozpoczął się proces sześciu lekarzy z Chojnic, którym prokuratura zarzuca narażenie pacjenta na ciężki uszczerbek na zdrowiu. Chory wyszedł ze szpitala sparaliżowany i z padaczką. Żaden z lekarzy nie przyznaje się do winy.

Lębork: rozpoczął się proces lekarzy ws. narażenia pacjenta na utratę zdrowia
42-letni mieszkaniec Czerska w 2011 roku trafił najpierw do lekarza rodzinnego, później na pogotowie, a następnie do szpitala w Chojnicach. Uskarżał się na bóle głowy oraz długo utrzymującą się gorączkę. Po leczeniu w Chojnicach mężczyzna z niedowładem czterokończynowym i padaczką został przewieziony do szpitala w Kościerzynie.

Jak podaje Dziennik Bałtycki, w toku śledztwa ustalono, iż kolejni lekarze, pod opieką których znajdował się pokrzywdzony z powodu utrzymującej się gorączki i bólów głowy, nie wykonali koniecznych w takiej sytuacji badań oraz nie wdrażali stosownego leczenia.

Biegli lekarze z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, powołani w tej sprawie nie byli jednak w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy prawidłowa diagnostyka i leczenie pokrzywdzonego pozwoliłyby na uniknięcie powikłań neurologicznych. Prokuratura przyjęła, iż nieprawidłowe działania lekarzy spowodowały narażenie pacjenta, a nie skutek w postaci jego kalectwa.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum