Łańcut: zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala - grozi mu nawet 8 lat więzienia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2020 10:20

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo przeciwko 55-letniemu Janowi H., mieszkańcowi powiatu przeworskiego, który uciekł ze szpitala zakaźnego w Łańcucie, pomimo stwierdzonego zakażenia koronawirusem. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

Łańcut: zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala - grozi mu nawet 8 lat więzienia
Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

55-letni Jan H. 24 lipca, trafił do szpitala w Łańcucie z rozpoznanym koronawirusem. Pomimo zakazów dotyczących zagrożenia epidemiologicznego, postanowił uciec ze szpitala. Jak przekonuje Marek Jękot, prokurator rejonowy w Łańcucie, mężczyzna mając świadomość, że jest osobą zarażoną koronawirusem samowolnie oddalił się ze szpitala w Łańcucie i przemieszczając się w miejscach publicznych i ogólnodostępnych sprowadził swoim zachowaniem niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne - podaje Gazeta Wyborcza.

Po 4 godzinach, policyjny patrol zauważył uciekiniera. Wezwano specjalistyczną karetkę, którą pacjent został przewieziony ponownie do szpitala, gdzie miał planowo spędzić jeszcze kilka dni. Po zwolnieniu mężczyzny ze szpitala, Jan H. został zatrzymany przez policję i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Łańcucie. Grozi mu kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

Więcej: rzeszow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum