LPR kontra Polski Związek Łowiecki

Autor: LPR/Rynek Zdrowia • • 28 września 2009 13:53

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe polemizuje ze śląskim łowczym okręgowym w kwestii pomocy myśliwych przy obsłudze lądujących na na terenie ich siemianowickiej strzelnicy helikopterów LPR.

LPR kontra Polski Związek Łowiecki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Oto treść wyjaśnienia, jakie nadesłała do redakcji portalu rynekzdrowia.pl Justyna Wojteczek, po. rzecznika prasowego LPR:

„W związku z wypowiedzią Pana Łowczego Jerzego Żagiella opublikowaną na łamach Gazety Wyborczej w dniu 28 września 2009 w artykule „Renomowany szpital został bez lądowiska” Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wyjaśnia:

Nieprawdą jest twierdzenie Pana Żagiella, iż „LPR napisał do nas, że mamy przygotować lądowisko, to znaczy określić kierunki i siły wiatrów”.

W piśmie przesłanym Zarządowi Okręgowemu Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zwróciło się z prośbą o przesłanie zgody właściciela terenu oraz właściwej terytorialnie władzy na lotnicze wykorzystanie terenu. Poinformowało w nim również, że zgodnie z prawem dysponent terenu powinien dokonać takiego zgłoszenia do Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Aby ułatwić takie zgłoszenie, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach otrzymał od Lotniczego Pogotowia ponadto:

• druk zgłoszenia innego miejsca przystosowanego do startów i lądowań, zawierający tabelkę, w której należy umieścić: nazwę innego miejsca do startów i lądowań, dane zarządzającego, współrzędne geograficzne miejsca, jego wymiary, rodzaj statku powietrznego, który będzie używał danego miejsca oraz datę zgłoszenia;
• fragment instrukcji operacyjnej Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zawierający współrzędne geograficzne terenu wykorzystywanego jako miejsce do startów i lądowań śmigłowców oraz jego wymiary. Chodziło o to, by Polski Związek Łowiecki w Katowicach mógł bez problemu wypełnić tabelkę zgłoszenia.
• wytyczne Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w sprawie innych miejsc przystosowanych do startów i lądowań statków powietrznych”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze