Kutno: szpital otrzymał 24,6 tys. zł kary za śmierć 6-tygodniowego Wiktora

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2015 14:36

Kontrolerzy z NFZ mają szereg zastrzeżeń do pracy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego im. A.Troczewskiego, który zajmował się 6-tygodniowym Wiktorem, tuż przed tym, jak dziecko zmarło 1 listopada w Łodzi. Fundusz wytknął placówce błędy w dokumentacji, brak dostępu do badania USG i nałożył na nią karę ponad 24 tys. zł.

Kutno: szpital otrzymał 24,6 tys. zł kary za śmierć 6-tygodniowego Wiktora
Fot. Archiwum

Wiktor zmarł 1 listopada z powodu sepsy. Do Łodzi został przewieziony z Kutnowskiego szpitala w krytycznym stanie - informuje tvn24.pl

Fundusz sprawdzał kutnowską placówkę przez blisko miesiąc. Potem nałożył na szpital karę w wysokości 1 proc. kontraktu. Łączna kwota, którą będzie musiał zapłacić szpital w Kutnie to 24,6 tys. zł. Pracownicy NFZ podają, że stwierdzili błędy w dokumentacji medycznej małego pacjenta.

Oprócz tego okazało się, że dzień przed śmiercią Wiktorka w Kutnie nie było możliwości wykonania badań USG. Tymczasem właśnie USG było jednym z pierwszych badań zaordynowanych dziecku w szpitalu w Łodzi. Kolejne zastrzeżenia dotyczą kwestii czysto organizacyjnych.

Kutnowski szpital odwołał się od kary nałożonej przez NFZ, twierdząc, że wskazane nieprawidłowości nie miały wpływu na śmierć 6-tygodniowego Wiktorka.

Sprawa śmierci Wiktorka jest badana przez łódzką prokuraturę.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum