Kujawsko-pomorskie: zarzuty prokuratorskie dla byłych pracownic DPS

Autor: Gazeta Pomorska, MS/Rynek Zdrowia • • 22 września 2011 13:15

Wiosną tego roku z okna Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach wypadła kobieta. Jej obrażenia były na tyle ciężkie, że zmarła po przewiezieniu do szpitala. Prokuratura postawiła, byłym już pracownicom placówki, zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci oraz zacierania śladów.

Kujawsko-pomorskie: zarzuty prokuratorskie dla byłych pracownic DPS
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śledczy zajmujący się sprawą wystąpili o kolejne opinie biegłych lekarzy. Wiadomo już, że śmierć kobiety to wypadek, jednak personel, który powinien zadbać o bezpieczeństwo podopiecznych DPS, odpowie za zaniedbania.

W sprawie podejrzane sa trzy osoby. Prokuratura zarzuca im, że nieumyślnie doprowadziły do śmierci pensjonariuszki, gdyż nie zapewniały jej należytej opieki. Kolejne dwie osoby usłyszały zarzut zacierania śladów po śmierci kobiety. 

Przypomnijmy, że kiedy pielęgniarki odkryły, że mieszkanka domu wypadła z okna przeniosły ją do pokoju, zamiast udzielić jej pierwszej pomocy na miejscu i wezwać pogotowie ratunkowe. Nie wiadomo, czy te działania nie przyczyniły się do jej zgonu. Ocenią to biegli.

Do podobnego wypadku doszło też w sierpniu w Szpitalu Powiatowym w Lubinie. Tutaj starsza pacjentka najpierw pobiła inną chorą, a następnie uwolniła się z pasów, którymi przypięto ją do łóżka i wyskoczyła przez okno.

Na szczęście, ten wypadek zakończył się poważnym uszkodzeniem ciała, a nie śmiercią. Mimo tłumaczeń personelu placówki, iż chora cierpiała z powodu psychozy, i w tym wypadku policja sprawdza, czy nie doszło do zaniedbania.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze