Kujawsko-Pomorskie: sprawca ataku w Brześciu leczył się psychiatrycznie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2019 17:04

Zamaskowany młody mężczyzna w wieku 18 lat, były uczeń tej szkoły, leczący się psychiatrycznie wtargnął na teren szkoły i dokonał aktu z użyciem broni palnej - poinformował w poniedziałek (27 maja) wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Kujawsko-Pomorskie: sprawca ataku w Brześciu leczył się psychiatrycznie

Podkreślił, że do zdarzenia doszło przed godz. 10. - Zostały użyte materiały, które można zakwalifikować jako wybuchowe oraz użył broni palnej, z której oddał kilka strzałów w stronę pracowników oraz uczniów - przekazał dziennikarzom wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Poinformował, że dwie osoby trafiły do szpitala. To 11-letnia uczennica szkoły w Brześciu-Kujawskim, która została odwieziona helikopterem ratownictwa medycznego do Torunia, do wojewódzkiego szpitala zespolonego oraz sprzątaczka. - Trafiła do szpitala miejskiego we Włocławku. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Są poddawane odpowiednim procedurom - powiedział wojewoda kujawsko-pomorski.

Podkreślił, że sprawca został zatrzymany przez został zatrzymany przez woźnego szkoły i przetrzymany do czasu przyjazdu policji.  Przekazał również wyrazy współczucia dla rodzin. - Zaopiekowaliśmy się nimi - dodał Bogdanowicz.

Aleksandra Kuźniar (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum