Kujawsko-Pomorskie: ruszy śledztwo prokuratorskie ws. śmierci 7-latki?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2017 19:24

Prokuratura Rejonowa Toruń-Wschód bada sprawę śmierci 7-letniej dziewczynki z Pluskowęs niedaleko Chełmży w powiecie toruńskim. Dziecko miało być kilkukrotnie odsyłane z pogotowia i nieprzyjęte do szpitala. Na czwartek zaplanowano sekcję zwłok.

Kujawsko-Pomorskie: ruszy śledztwo prokuratorskie ws. śmierci 7-latki?
Po wpłynięciu materiałów z policji możliwe jest wszczęcie śledztwa w tej sprawie Fot. Archiwum

- Prokuratura Rejonowa Toruń-Wschód, we właściwości której znajduje się miasto Chełmża, oczekuje na dostarczenie materiałów w tej sprawie. Do tego czasu m.in. zarządziła sekcję i poleciła policji zabezpieczyć dokumentację medyczną. Po przesłaniu tych materiałów sprawa, z racji potencjalnej kwalifikacji prawnej, pozostaje we właściwości Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Tam znajduje się wydział zajmujący się błędami medycznymi, które skutkują śmiercią - wyjaśnił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski.

Prokurator dodał, że Prokuratura Regionalna w Gdańsku podejmie decyzję czy przejmie sprawę czy też nie.

Chodzi o wydarzenia, które miały miejsce 26 stycznia. Według radia RMF FM sprawa dotyczy śmierci 7-letniej dziewczynki z Pluskowęs niedaleko Chełmży w Kujawsko-Pomorskiem. Dziecko - wymiotujące, z biegunką i wysoką gorączką - miało być kilkukrotnie odsyłane z pogotowia i nieprzyjęte do szpitala.

Prokuratura podejrzewa, że mogło dojść do popełnienia błędu medycznego ze skutkiem śmiertelnym. Po wpłynięciu materiałów z policji możliwe jest wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum