Kujawsko-Pomorskie: OZZL zaprasza lekarzy na szkolenie dot. mobbingu

Autor: Gazeta Wyborcza, JW/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2020 12:08

Na szkolenie omawiające zagadnienia mobbingu zaprasza Bartosz Fiałek, szef Kujawsko-Pomorskiego OZZL. Odbędzie się ono 18 stycznia br.

Na szkolenia zaprasza Bartosz Fiałek, szef Kujawsko-Pomorskiego OZZL Fot. Archiwum

Jak tłumaczy Fiałek, na warsztatach lekarze dowiedzą się m.in., jak bronić się przed mobbingiem i jego przejawami oraz jak go diagnozować.

"Kurs organizuje Region Kujawsko-Pomorski OZZL. Jest bezpłatny. Warsztaty przeznaczone są dla lokalnych członków OZZL (z regionu kujawsko-pomorskiego). Odbędą się 18 stycznia 2020 roku w siedzibie Zarządu Regionu Kujawsko-Pomorskiego przy ulicy Gdańskiej 27 w Bydgoszczy. Decyduje kolejność zgłoszeń (pod adresem e-mail: specgrupa@ozzl.org.pl)" - informuje Gazeta Wyborcza.

Problem mobbingu w polskich szpitalach Rynek Zdrowia poruszał m.in. w tekście: Mobber w szpitalu nadal czuje się jak ryba w wodzie.

Jak mówił nam wówczas Bartosz Fiałek, w systemie istnieje - jego zdaniem - ciche przyzwolenie na mobbing i jego elementy. Przyczyny - według Fiałka - to m.in. hierarchiczność i paternalistyczny, niekiedy wręcz apodyktyczny model zarządzania.

- Utarło się, że każdy młody lekarz ma się uczyć i siedzieć cicho, a jeszcze najlepiej, jakby nie zarabiał pieniędzy. O pracy dla idei mówi nawet sam marszałek Stanisław Karczewski - również lekarz. Niektórzy starsi przełożeni uważają, że skoro oni mieli gorzej, to inni lekarze na początku kariery zawodowej muszą mieć tak samo źle. Zapominają, że czasy się zmieniają - oceniał Fiałek.

Według niego procedury antymobbingowe w polskim systemie opieki zdrowotnej istnieją tylko "na papierze".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum