Krzysztof Łanda złoży zawiadomienie dotyczące zniesławienia

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 20 lipca 2017 18:23

W związku z publikacją pt. "Przychodzi SKW do Gazety Finansowej", zamieszczoną w czwartek (20 lipca) w Gazecie Finansowej i powtórzoną w innych mediach, zawierającą pomówienia wobec mojej osoby o korupcję, zaprzeczam kategorycznie jakoby takie sytuacje miały miejsce - poinformował w rozesłanym mediom oświadczeniu Krzysztof Łanda, wiceminister zdrowia w latach 2015-2017.

Krzysztof Łanda złoży zawiadomienie dotyczące zniesławienia
Fot. archiwum

Łanda w swoim oświadczeniu wskazał, że w toku wszczętych na wniosek ministra zdrowia i trwających ponad 9 miesięcy postępowań sprawdzających, nie zostały one w jakimkolwiek zakresie potwierdzone przez odpowiednie służby państwowe.

„Informuję, że w dniu jutrzejszym składam zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa zniesławienia oraz zakładam w Sądzie Okręgowym w Warszawie sprawę sądową o ochronę dóbr osobistych przeciwko wydawcy i redaktorowi naczelnemu Gazety Finansowej, autorowi artykułu oraz osobie wypowiadającej pomówienia w cytowanym przez Gazetę Finansową nagraniu” - napisał w swoim oświadczeniu Krzysztof Łanda.

Czytaj więcej: www.gf24.pl

Były wiceminister jednocześnie wskazuje, że autor artykułu umieszczonego w Gazecie Finansowej jest z nim od drugiej połowy 2016 roku w sporze, "w związku z rozpowszechnianiem przez niego pomówień pod adresem mojej osoby".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum