PAP/Rynek Zdrowia | 31-07-2020 16:00

Kraków: zarzuty dla trzech mężczyzn w związku z nielegalną sprzedażą leków

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty popełniania przestępstw, polegających na prowadzeniu bez wymaganego pozwolenia sprzedaży wysyłkowej produktów leczniczych i uczynienie sobie z tej działalności stałego źródła dochodu - poinformowała PAP prokuratura.

Fot. Katarzyna Gubała/PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

- Materiał dowodowy wskazuje na duże rozmiary działalności i prowadzenia jej w dłuższym czasie. Rozprowadzane środki medyczne mogą mieć działanie poronne - poinformował PAP w piątek (31 lipca) Jacek Para z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Podejrzani - policjant i dwaj mężczyźni powiązani ze środowiskiem pseudokibiców - zostali zatrzymani 21 lipca przez funkcjonariuszy z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców i z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Funkcjonariusz nie pełnił służby, przebywał na zwolnieniu lekarskim; obecnie jest on zawieszony w czynnościach i będzie odpowiadał z wolnej stopy. Jak dowiedziała się PAP, już rozpoczęła się procedura wydalenia go z policji.

Jak podawał TVN24 zatrzymani zarabiali na handlu popularnym lekiem stosowanym w leczeniu wrzodów, który przy odpowiednim dawkowaniu ma działanie poronne. Podczas zatrzymania mężczyzn policjanci znaleźli kilkaset opakowań leku, kilkaset gramów narkotyków, a w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych, w garażu zabezpieczono skradzionego niedawno w Krakowie sportowego forda mustanga.

Prok. Para poinformował, że - decyzją sądu - jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany, natomiast wobec dwóch pozostałych zastosowano m.in. dozór policyjny. Z takim rozstrzygnięciem nie zgodziła się prokuratura i zapowiedziała skierowanie zażalenia dotyczącego dwóch pozostających na wolności osób. 

Nadia Senkowska