Kraków: zarzuty dla 33 pacjentek, lekarzy oraz pielęgniarek

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2019 09:17

Krakowska prokuratura postawiła zarzuty właścicielom i pracownikom jednej z miejscowych klinik ginekologicznych. Prowadzący ją lekarz miał wystawiać pacjentkom zwolnienia lekarskie w zamian za korzyści majątkowe. Zarzuty usłyszało także 27 pacjentek - w sumie postawiono je 33 osobom.

Kraków: zarzuty dla 33 pacjentek, lekarzy oraz pielęgniarek
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W sprawie oprócz ginekologa Wojciecha P. podejrzana jest jego żona, dwie pielęgniarki, położna i jeszcze jeden lekarz. Chodzi o przyjmowanie łapówek "w zamian za wystawienie poświadczających nieprawdę zaświadczeń lekarskich stwierdzających niezdolność do pracy".

Jak informuje Mirosława Kalinowska-Zajdak, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego krakowskiej prokuratury okręgowej, zarzuty wręczenia łapówki za zaświadczenia lekarskie poświadczające nieprawdę postawiono także 27 osobom.

Podejrzani zostali objęci zakazem opuszczania kraju, dozorem policji i zakazem kontaktowania się z innymi podejrzanymi, musieli też wpłacić poręczenie majątkowe. Lekarze i pielęgniarki zostali też zawieszeni w prawach wykonywania zawodu.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum