Kraków: zaginęły dokumenty odebrane lekarce, nie ma winnych

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2010 13:21

Prokuratura Okręgowa w Krakowie umorzyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez śledczych, przeszukujących dom doktor Anny Chrapusty, której postawiono zarzut przyjmowania korzyści majątkowych.

Adwokat lekarki złożył zażalenie do sądu na decyzję prokuratury.

Podczas przeszukiwania domu lekarki funkcjonariusze zabrali jej notes i część prac naukowych, które zaginęły.

Adwokat lekarki zawiadomił o tym prokuraturę. Jak wyjaśniła nam Bogusława Marcinkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, sprawę umorzono, ponieważ nie znaleziono dostatecznych dowodów, że notes został zgubiony przez policjantów, bądź w prokuraturze.

Jak podaje Gazeta Krakowska, część adresów, telefonów i terminów zabiegów da się odtworzyć, ale części już nie. Adwokat lekarki złożył zażalenie do sądu na decyzję prokuratury. Sprawa ma być rozpatrzona 15 czerwca.

Annie Chrapuście – znanej krakowskiej mikrochirurg, prokuratura postawiła m.in. zarzuty wprowadzania w błąd rodziców małych pacjentów i przyjęcie łącznie ok. 12 tys. złotych łapówek.

– Podstępowanie dotyczące tej lekarki prowadzone jest nadal i nie uległy zmianie wcześniejsze zarzuty – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Bogusława Marcinkowska. Trudno przewidzieć termin jego zakończenia. Trwają kontrole w spółkach medycznych, w których doktor pracowała.

Znana mikrochirurg ma na swoim koncie liczne operacje, m.in. z zastosowaniem sztucznej skóry, tzw. integry do leczenia oparzeń, przyszycia urwanych lub odciętych dłoni, palców.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum