Kraków: wyrok za uprowadzenie dziecka ze szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2009 11:29

Na rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na pięć lat skazano kobietę, która w lutym wykradła noworodka ze szpitala w Krakowie.

21-letnia Ewelina G. poddana została także dozorowi kuratora na pięcioletni okres próby i ukarana grzywną. Prokuratura oskarżyła kobietę, że 14 lutego, znajdując się pod wpływem środka odurzającego, uprowadziła ze Szpitala Specjalistycznego im. Żeromskiego dwudniowego noworodka, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu.

Oskarżona przed sądem przyznała się do winy i złożyła wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzania przewodu sądowego. Do wniosku przychyliły się wszystkie strony. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak ustalono, porywaczka w chwili uprowadzenia noworodka była pod wpływem marihuany lub haszyszu. Przed rodziną udawała, że jest w ciąży i ma urodzić w lutym. Kilka dni przed porwaniem chłopczyka sprawdzała w internecie, kiedy noworodek może opuścić szpital i jak dziecko rejestruje się w urzędzie, co wskazuje, że planowała uprowadzenie dziecka.

Kontrola wewnętrzna przeprowadzona przez dyrekcję szpitala tuż po zdarzeniu nie wykazała uchybień w pracy personelu medycznego. Urzędnicy miejscy po kontroli w szpitalu, który jest placówką miejską, nakazali jednak uregulowanie zasad odwiedzin w szpitalu i wzmocnienie bezpieczeństwa pacjentów poprzez egzekwowanie pracy zewnętrznej firmy ochroniarskiej i lepsze wykonywanie obowiązków w tym zakresie przez personel.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum