Kraków: szpital wnioskuje o wyłączenie dwóch ulic z ruchu ogólnodostępnego

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2018 11:54

Krakowscy urzędnicy przymierzają się do tego by od 1 stycznia 2019 r. ulice Czysta i Skarbowa przestały pełnić funkcję dróg gminnych i stały się drogami wewnętrznymi. O takie rozwiązanie wnioskuje znajdujący się przy tych ulicach Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla.

Nadmierne natężenie ruchu utrudnia dojazd karetek pogotowia ratunkowego do szpitala. Fot. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe (zdj. ilustracyjne)

Inicjatywę poparło też Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Małopolska Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Okręgowa Rada Lekarska w Krakowie.

Uzasadnienie jest takie, że jeżeli wspomniane ulice będą dostępne tylko dla ich mieszkańców oraz pojazdów związanych z obsługą szpitala, to skończą się utrudnienia w przejeździe dla karetek pogotowia.

W magistracie został przygotowany prezydencki projekt uchwały w sprawie pozbawienia kategorii dróg publicznych i wyłączenia z użytkowania wspomnianych ulic.

W informacji do projektu uchwały można przeczytać, że "istnieje uzasadnienie do przekształcenia ulic Skarbowej i Czystej na drogi wewnętrzne, ze względu na konieczność zapewnienia bezpiecznej i efektywnej obsługi szpitala, a w szczególności dojazdu ambulansów medycznych oraz personelu lekarzy wzywanych do nagłych przypadków".

Urzędnicy podzielają zdanie dyrekcji szpitala, że nadmierne natężenie ruchu samochodów na wspomnianych ulicach doprowadza do wzajemnego blokowania się pojazdów, które utrudniają dojazd karetek pogotowia ratunkowego. Nadmierny ruch kołowy ma również negatywny wpływ na pacjentów przebywających w szpitalu.

Decyzję o tym, jak miałaby wyglądać organizacja ruchu na wspomnianych ulicach, podejmą miejscy radni.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum