Kraków: sprawa śmierci ojca Zbigniewa Ziobry wraca na wokandę

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2009 16:20

Rodzina żąda ponad 600 tysięcy złotych zadośćuczynienia od krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego, w związku ze śmiercią ojca byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Kraków: sprawa śmierci ojca Zbigniewa Ziobry wraca na wokandę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pozew w tej sprawie trafił już do krakowskiego sądu – podaje radio RMF FM.

Jerzy Ziobro, ojciec byłego ministra sprawiedliwości był leczony w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i zmarł trzy lata temu. Rodzina zmarłego złożyła w prokuraturze doniesienie, wskazując na nieprawidłowości w leczeniu.

Joanna Borgiel ze Szpitala Uniwersyteckiego przyznaje, że wpłynął w tej sprawie wniosek o zawarcie ugody z żądaniem odszkodowania z tytułu błędów w sztuce oraz tytułem kosztów poniesionych w związku ze śmiercią pacjenta.  

Ziobrowie domagają się 250 tysięcy złotych za błąd w sztuce i 140 tys. jako zwrot poniesionych kosztów. Władze szpitala ugody zawierać nie zamierzają.

Z kolei postępowanie karne związane ze śmiercią ojca Ziobry wciąż toczy się w prokuraturze w Ostrowcu Świętokrzyskim, która przedłużyła śledztwo i zleciła biegłym ponowne przygotowanie opinii medycznej. To wynik rozpatrzenia przez sąd, złożonego przez rodzinę zmarłego zażalenia na umorzenie poprzedniego śledztwa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum