Kraków: skazany za łapówki chirurg skutecznie unikał więzienia

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2018 10:29

Znany chirurg Jan S 1,5 roku temu został prawomocnie skazany za łapówki na 2 lata i 8 miesięcy bezwzględnego więzienia. Skazany unika jednak odsiadki twierdząc, że jest chory. Teraz do krakowskiego sądu wpłynęła opinia medyczna o jego stanie zdrowia.

Fot. archiwum

Sąd odniesie się do wyników badań biegłych z Bydgoszczy na posiedzeniu 14 maja. Wtedy zapadnie decyzja dotycząca odsiadki. Jeśli sąd uzna, że stan zdrowia skazanego na to pozwala, Jan S. będzie musiał zgłosić się do zakładu karnego w celu odbycia kary.

Wyrok w sprawie Jana S. zapadł w październiku 2016. Zaraz po nim obrońca lekarza złożył wniosek o odroczenie wykonania kary z powodu problemów zdrowotnych. Sąd zdecydował o powołaniu biegłych i zbadanie skazanego. Siedem zakładów medycyny sądowej odmówiło podjęcia się przeprowadzenia badań. Dopiero po pół roku poszukiwań zgodzili się zbadać kolegę po fachu specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej w Bydgoszczy.

73 - letni Jan S. pracował w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu na stanowisku ordynatora oddziału chirurgii plastycznej, rekonstrukcji i oparzeń. Sąd udowodnił chirurgowi, że w ciągu jedenastu lat 27 razy przyjął łapówki w wysokości od stu do trzech tys. zł., od rodziców dzieci przebywających w szpitalu.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum