Kraków: sąd uniewinnił lekarzy oskarżonych ws. śmierci rumuńskiego aresztanta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2018 16:46

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia uniewinnił w poniedziałek trójkę lekarzy z krakowskiego aresztu, oskarżonych w sprawie śmierci rumuńskiego aresztanta Claudiu Crulica. W działaniu lekarzy nie dopatrzył się znamion przestępstwa i uznał, że nie można przypisać im winy.

Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Sprawa dotyczy 33-letniego obywatela Rumunii, który we wrześniu 2007 r. trafił do krakowskiego aresztu jako podejrzany o kradzież dokumentów i pieniędzy z konta sędziego.

W areszcie Crulic odmówił przyjmowania jedzenia i 18 stycznia 2008 r. zmarł w krakowskim szpitalu na zapalenie płuc i mięśnia sercowego w wyniku niewydolności organizmu spowodowanej długotrwałą głodówką.

W maju 2014 r. sąd skazał dyrektor szpitala w areszcie Katarzynę L. i ordynatora oddziału wewnętrznego Piotra S. na kary po osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata za to, że nie ratowali w odpowiednim czasie Claudiu Crulica i w ten sposób nieumyślnie doprowadzili do jego śmierci. Sąd uniewinnił trzecią oskarżoną - kierowniczkę ambulatorium Krystynę M.

Od tego wyroku uniewinniającego apelację wniósł prokurator. Sąd odwoławczy uchylił wyrok i sprawa trafiła do ponownego rozpoznania.

Czytaj też: Kraków: prokurator ponownie chce ukarania lekarzy w procesie ws. śmierci rumuńskiego aresztanta

PAP - Anna Pasek

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum