Kraków: prokuratura umarza postępowanie ws. śmierci pacjentki szpitala im. Jana Pawła II

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2021 11:15

Prokuratura Regionalna w Krakowie nie doszukała się winy personelu Krakowskim Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w sprawie śmierci pacjentki. Kobieta leczyła się kardiologicznie. Zmarła w szpitalu kilka godzin po upadku z łóżka.

Kraków: prokuratura umarza postępowanie ws. śmierci pacjentki szpitala im. Jana Pawła II
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Gazeta Wyborcza, kobieta w szpitalu przebywała dwa tygodnie w związku z powikłaniami po wcześniejszym zabiegu pomostowania. Kilka godzin przed śmiercią kobieta miała spaść z łóżka, gdy próbowała sięgnąć po wodę. Personel, według relacji innej pacjentki, miał nie zareagować na czas na wezwania kobiety.

Dyrekcja szpitala zapewniała rodzinę zmarłej, że nie ma związku między upadkiem a śmiercią pacjentki. Kobieta zaraz po upadku miała mieć wykonaną  tomografię głowy - badanie nie wykazało obrażeń. Syn pacjentki postanowił jednak zawiadomić o zdarzeniu organy śledcze. 

Krakowska prokuratura przez prawie rok badała okoliczności zdarzenia. Ostatecznie umorzyła postępowanie, powołując się na opinię zespołu biegłych, w tym traumatologa, który uznał, że ''upadek pacjentki z łóżka nie spowodował żadnych do stwierdzenia następstw''. I wedle zespołu biegłych nie ma związku ze zgonem, który zdaniem ekspertów nastąpił wskutek niewydolności krążeniowej. 

Więcej: krakow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum