Kraków: prokuratura sprawdza, czy radioterapii poddano zdrową pierś

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2018 16:26

Krakowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie dotyczącej możliwości błędu przy leczeniu pacjentki chorej na nowotwór, polegającego na napromienianiu zdrowej piersi - poinformowała w piątek (9 lutego) PAP krakowska prokuratura.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- W listopadzie ub.r. wszczęto śledztwo w sprawie narażenia pacjentki zakładu Radioterapii Dzieci i Dorosłych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w procesie leczenia - powiedział PAP prok. Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Jak poinformował, w sprawie uzyskano dokumentację medyczną ze szpitala, informacje o wynikach przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego od konsultanta krajowego w dziedzinie radioterapii onkologicznej i przesłuchano pokrzywdzoną.

Prowadzone będą także kolejne czynności procesowe, przed wszystkim przesłuchania lekarzy. Pokrzywdzona wyraziła zgodę na zwolnienie ich z tajemnicy lekarskiej. W dalszej kolejności prokuratura prawdopodobnie powoła biegłych celem sporządzenia opinii sądowo-lekarskiej.

Rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu Natalia Adamska-Golińska poinformowała PAP, że do czasu zakończenia postępowania przez uprawnione organy dyrekcja szpitala nie będzie udzielać informacji w tym zakresie.

O śledztwie w sprawie błędu lekarskiego poinformowało w piątek Radio Zet.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum