Kraków: lekarz zbyt chory na więzienie?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2017 13:25

Krakowski sąd zdecyduje, czy lekarza starającego się o odroczenie wykonania kary za przyjmowanie pieniędzy od pacjentów przebada biegły z Zakładu Medycyny Sądowej. Wnosi o to prokuratura.

Kraków: lekarz zbyt chory na więzienie?
Fot. archiwum

Sąd w październiku skazał b. zastępcę zastępca ordynatora oddziału chirurgii plastycznej szpitala dziecięcego w Prokocimiu na karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za przyjęcie w ciągu 11 lat pieniędzy od rodziców dzieci, które trafiły do szpitala.

Adwokaci Jana S. po skazaniu wystąpili do sądu o odroczenie wykonania kary na rok. W sądzie złożyli zaświadczenia i historie chorób, na które ma cierpieć ich klient.

Sam Jan S. we wtorek (17 stycznia) w sądzie na posiedzeniu dotyczącym jego wniosku narzekał na liczne schorzenia, które miały się u niego pojawić wskutek stresu wywołanego sprawą karną. Jednak na badania u biegłego powołanego przez sąd, który miał ocenić stan jego zdrowia, Jan S. nie stawił się. 

Prokuratura wystąpiła, by stan zdrowia Jana S. przebadał ekspert z Zakładu Medycyny Sądowej, spoza Krakowa. Sąd odroczył decyzję w tej sprawie.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum