Kraków: kara za internetową sprzedaż tabletek wczesnoporonnych

Autor: gazetakrakowska.pl/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2016 13:02

Krakowska prokuratura oskarżyła Artura B. o to, że udzielił 10 kobietom ciężarnym pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy poprzez wystawienie na portalach internetowych ogłoszenia o sprzedaży leków o działaniu wczesnoporonnym, sprzedaż jednego z leków oraz udzielenie im rady i informacji na temat jego stosowania.

Kraków: kara za internetową sprzedaż tabletek wczesnoporonnych
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Na skutek zażycia leku u kobiet doszło do przerwania ciąży z naruszeniem przepisów ustawy. Teraz mężczyzna podda się karze 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 3 lata

Przeciwko Arturowi B. prowadzone było śledztwo także w innej sprawie. Chodziło o przestępstwo z ustawy prawo farmaceutyczne - dotyczące wprowadzenia do obrotu różnych leków dostępnych w aptekach wyłącznie na receptę. Mężczyzna sprzedawał je poprzez ogłoszenia internetowe.

Za 96 tego rodzaju czynów został w czerwcu 2015 r. prawomocnie skazany na karę 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat. 

Artur B. prowadził działalność gospodarczą, w ramach której świadczył usługi transportowe dla jednej z hurtowni leków. Zakupione w aptece specyfiki sprzedawał za wyższą cenę za pośrednictwem jednego z portali internetowych - informuje Gazeta Krakowska.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum