Kraków: inwestycja za 600 mln zł zablokowana przez sąd i ekologów

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2010 15:25

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego de facto wstrzymała budowę nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie-Prokocimiu.

Kraków: inwestycja za 600 mln zł zablokowana przez sąd i ekologów
Chodzi o uchylenie przez sąd decyzji prezydenta Krakowa, pozwalającej na wycinkę drzew w miejscu, gdzie miała stanąć nowa klinika. To efekt skargi krakowskiego Towarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody.


– Decyzje w sprawie lokalizacji nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego już dawno zapadły. To Kraków-Prokocim, gdzie usytuowany jest kampus medyczny, a w nim Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, Wydział Farmaceutyczny, domy studenckie UJ CM, biblioteka medyczna. Szpital miał być dopełnieniem kampusu. W budżecie państwa na tę inwestycję zapisano ponad 600 mln zł na roboty budowlano-montażowe – informuje portal rynekzdrowia.pl Maciej Rogala, rzecznik CM UJ.

Co dalej z wielomilionową inwestycją? Uczelnia oczekuje na pisemne uzasadnienie i wskazanie motywów rozstrzygnięcia.– Wyroki nie są prawomocne, a uczelnia rozważa złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego – przekazał nam Maciej Rogala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum