Kraków: drugi wniosek o ułaskawienie lekarza

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2018 10:12

Do krakowskiego sądu trafił wniosek o ułaskawienie lekarza - byłego zastępcy ordynatora oddziału chirurgii plastycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Skazano go za przyjmowanie przez 11 lat łapówek od rodziców chorych dzieci. Wnioskiem sędzia ma się zająć w piątek (27 lipca).

Fot. archiwum

We wniosku powołano się na zły stan zdrowia skazanego lekarza, który miał pogorszyć się w ostatnim czasie. Przytoczono też m.in. opinie innych jego pacjentów, zadowolonych ze sposobu leczenia i powołano się na szeroko pojęty zawodowy dorobek. 

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, to już druga próba ułaskawienia lekarza skazanego za branie pieniędzy od rodziców leczonych przez niego dzieci. W roku 2017 wniosek o ułaskawienie lekarza złożyli jego obrońcy oraz żona. Twierdzili, że wskutek procesu i związanego z nim stresu stan zdrowia skazanego pogorszył się. Podkreślali też, że wyrok jest zbyt surowy, bo lekarz zaprzecza, by żądał łapówek. Wniosek został jednak odrzucony. 

Sąd w październiku 2016 r. skazał lekarza na dwa lata i osiem miesięcy więzienia. Obronie udało się doprowadzić do odroczenia wykonania kary.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum