Kraków: darmowa komunikacja w czasie smogu - zaskarżona

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2016 09:42

Uchwała o darmowej komunikacji w Krakowie w czasie smogu, która weszła w życie 26 grudnia 2015 r. została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Skargę złożył prawnik Witold Liguziński. Jego zdaniem uchwała narusza zasady sprawiedliwości społecznej.

Fot. Fotolia

Dzięki uchwale kierowcy i pasażerowie mogą podróżować darmową komunikacją miejską, gdy średnia ze wszystkich trzech stacji pomiarowych łącznie pokaże poziom stężenia pyłów powyżej 150 mikrogramów na metr sześcienny. 

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać osoby posiadające ważny dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania.

W połowie stycznia prawnik Witold Liguziński wezwał miasto do usunięcia naruszenia prawa i zastrzegł, że jeżeli nic się nie zmieni to skieruje wniosek do sądu. Swoją postawę argumentował troską o sprawiedliwość społeczną.

Wskazał, że kierowca będzie mógł jechać komunikacją miejską za darmo, natomiast osoby, które poruszają się pieszo lub na rowerze chcąc w czasie smogu skorzystać z komunikacji - zapłacą za bilet. Dlatego m.in. do WSA skargę na uchwałę.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum