Kraków: chirurg skazany za łapówki nie trafi do więzienia?

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2017 11:24

Jan S. skazany na ponad dwa lata bezwzględnego więzienia za przyjmowanie łapówek od rodziców dzieci, które operował nadal przebywa na wolności. Wyrok w tej sprawie zapadł pół roku temu.

Kraków: chirurg skazany za łapówki nie trafi do więzienia?
Wyrok w tej sprawie zapadł pół roku temu Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Wyrok, który usłyszał Jan S., były zastępca ordynatora oddziału chirurgii plastycznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, jest precedensowy - to bowiem pierwszy lekarz skazany za korupcję na karę bezwzględnego więzienia - informuje rmf24.pl

Skazany chirurg domagał się łapówek m.in. od osób niezamożnych, które musiały brać pożyczki, by zebrać żądaną kwotę.

Jan S., miał w ciągu 11 lat 27 razy przyjąć pieniądze od rodziców dzieci przebywających w szpitalu. Prokuratura stwierdziła, że chodziło o kwotę 15 tys. zł - lekarz miał brać łapówki w wysokości od 100 zł do 3 tys. zł.

Do niedzieli krakowska prokuratura ma odpowiedzieć na kasację w sprawie chirurga. W sądzie okręgowym wciąż nie odbyło się posiedzenie dotyczące wniosku o ułaskawienie Jana S. i odroczenie wykonania kary. Wniosek w tej sprawie złożył członek jego rodziny.

Jeśli opinia sądu będzie negatywna, akta sprawy trafią do wydziału wykonywania orzeczeń. Nie stanie się to jednak na pewno do końca kwietnia.

Więcej: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum