Kraków: brudne interesy ze sztuczną skórą?

Autor: Gazeta Krakowska, SAB/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2011 16:46

Krakowska prokuratura sprawdza, czy firma Scanmed wykorzystała do przeszczepów sztuczną skórę (integrę), zakupioną przez NFZ dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

Kraków: brudne interesy ze sztuczną skórą?
Jak przyznaje na łamach "Gazety Krakowskiej" Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, śledczy prowadzą postępowanie w sprawie o oszustwo, czyli - jak tłumaczy - wprowadzenia w błąd NFZ, który sfinansował zakupy integry dla szpitala (metr kw. kosztuje 260 tys. zł).

Prokuratura sprawdzi, czy prokocimski szpital celowo zamawiał za dużo tego materiału, by nadwyżki mogły trafiać do Scanmedu. Postępowanie jest odpryskiem dochodzenia przeciwko słynnej krakowskiej mikrochirurg Annie Chrapuście. Lekarka przeszczepiała m.in. integrę, zarówno w szpitalu w Prokocimiu, jak i w Scanmedzie. W tej sprawie ma być przesłuchana.

 - Szpital nie ma z tym procederem absolutnie nic wspólnego. Integrę zamawiamy w oparciu o potrzeby konkretnego pacjenta. Są to wyliczone precyzyjnie ilości, o których informowany jest NFZ. Jeśli wystąpiły jakieś nieprawidłowości, o czym nie wiem i w co wątpię, to mogły dotyczyć pojedynczych osób, ale z pewnością nie całego szpitala - wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl dr Maciej Kowalczyk, dyrektor placówki. 

Prokuratura nie postawiła jeszcze nikomu zarzutów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum