Kraków: będzie proces o handel anabolikami przez internet

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2009 12:04

Krakowska prokuratura przygotowała akt oskarżenia przeciwko członkom grupy nielegalnie wprowadzającej do obrotu produkty lecznicze o wartości co najmniej 9 mln złotych.

Kraków: będzie proces o handel anabolikami przez internet
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według aktu oskarżenia, grupa działała od sierpnia 2003 roku do lipca 2007 roku w Krakowie i w innych miejscowościach na terenie Polski.

Jej członkowie zajmowali się nielegalnym wprowadzeniem do obrotu i przechowywaniem produktów leczniczych w postaci środków stymulujących, anabolicznych, dopingujących i innych, mających wpływ na przyrost masy mięśniowej lub zwiększenie wydolności organizmu.

Swoją działalność grupa prowadziła poprzez stronę internetową, na której znajdowały się informacje na temat sterydów, anabolików i innych farmaceutyków, a także - numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Według prokuratury, dane zawarte na tej stronie internetowej stanowiły ofertę sprzedaży zamieszczonych tam produktów, dostępnych dla nieograniczonej ilości użytkowników internetu.

Pieniądze ze sprzedaży farmaceutyków trafiały na rachunki bankowe, założone m.in. na podstawione osoby.

Produkty lecznicze były sprowadzane głównie z Grecji, Czech, Ukrainy. Znaczna ich część nie jest dopuszczona do obrotu w Polsce. Pozostałe produkty lecznicze należały do kategorii stosowanych wyłącznie w lecznictwie zamkniętym lub też wydawanych z przepisu lekarza.

Oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Wnioski w tej sprawie trafiły do sądu razem z aktem oskarżenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze