Kraków: Mirosław G. procesował się z byłym pracodawcą

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2013 15:00

Krakowski sąd gospodarczy zasądził 120 tys. zł wraz z odsetkami dla kardiochirurga Mirosława G. od spółki Scanmed SA.

W dwóch połączonych do wspólnego rozpoznawania pozwach dotyczących 2009 r. Mirosław G. domagał się od firmy Scanmed SA, dla której pracował jako konsultant medyczny, niewypłaconych wynagrodzeń, ryczałtów i odsetek oraz kar umownych z powodu wypowiedzenia mu umowy o świadczenie usług konsultacyjnych. Jeden pozew dotyczył zapłaty 112,8 tys. zł, drugi - ponad 1 mln 466 tys. zł.

Jak poinformowała w poniedziałek (21 stycznia) Aneta Rębisz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie, w wyroku sąd zasądził na rzecz Mirosława G. łącznie 120 tys. zł z odsetkami. Obciążył go też kosztami w wysokości 7,2 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Ordynator kardiochirurgii ze szpitala MSWiA w Warszawie Mirosław G. w lutym 2007 ro. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pod zarzutem zabójstwa pacjenta i przyczynienia się do śmierci innego. Usłyszał też kilkadziesiąt zarzutów korupcyjnych.

W 2008 r. został zatrudniony jako konsultant medyczny w Scanmedzie. Miał też zostać ordynatorem oddziału kardiologii i kardiochirurgii w prywatnym szpitalu św. Rafała, którego ostatecznie Scanmed nie uruchomił.

4 stycznia br. stołeczny sąd skazał dr. Mirosława G. na rok więzienia w zawieszeniu i grzywnę za przyjęcie ponad 17,5 tys. zł od pacjentów; uniewinnił go od 23 zarzutów, m.in. mobbingu.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum