Krajowa Izba Gospodarcza przeciw ustawie refundacyjnej

Autor: kig.pl/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2011 16:49

Zdaniem Krajowej Izby Gospodarczej, wśród licznych zastrzeżeń dotyczących ustawy refundacyjnej, na pierwszy plan wybija się niebezpieczeństwo naruszenia konstytucyjnej zasady wolności gospodarczej - czytamy na stronie internetowej KIG, skupiającej ponad 150 organizacji biznesowych.

Krajowa Izba Gospodarcza przeciw ustawie refundacyjnej

KIG przypomina, że Komitet Zdrowia Krajowej Izby Gospodarczej już w listopadzie 2010 roku zgłaszał w ramach konsultacji uwagi i propozycje zmian do pakietu ustaw zdrowotnych, w tym do ustawy refundacyjnej; nie uwzględniono ich.

KIG apeluje, aby przed zakończeniem procedury legislacyjnej przez Sejm i Prezydenta RP, zostały uwzględnione podniesione przez ekspertów najważniejsze uwagi i argumenty przeciwko wszystkim kontrowersyjnym zapisom projektowanej Ustawy, ze szczególnym uwzględnieniem sztywnych cen i marż, a nie jedynie kwestie pay-backu i 3-procentowego ”podatku refundacyjnego”- co do których wątpliwości wyraził Senat 28 kwietnia, głosując poprawki do Ustawy.

"Nasze zaniepokojenie wywołuje fakt, że Ustawa nie została poprawiona w podstawowym zakresie, czyli w sferze jej zgodności z Konstytucją. KIG przestrzega przed zagrożeniami  wynikającymi z rozwiązań, które dotąd nie zostały z Ustawy usunięte. KIG stwierdza, że w obecnym stanie ustawa jest niekonstytucyjna, uderza w wolny rynek, ale przede wszystkim - uderza w pacjentów” - czytamy w przyjętym stanowisku.

Więcej: www.kig.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum