Koszalin: zatrzymano lekarza podejrzanego o branie łapówek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 listopada 2009 12:53

Koszalińscy policjanci zatrzymali lekarza pod zarzutem przyjmowania łapówek i wystawiania fałszywych zwolnień lekarskich.

Jak poinformowała w czwartek (19 listopada) Urszula Chylińska z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, z dotychczasowych ustaleń wynika, że korzyści majątkowe od pacjentów lekarz przyjmował od 2003 r.

W ciągu 6 ostatnich lat lekarz wziął 13 łapówek o łącznej wysokości 2 tysięcy złotych. - Kwoty były zależne od możliwości finansowych pacjentów - poinformował młodszy aspirant Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zastępca prokuratora rejonowego w Koszalinie Grzegorz Klimowicz powiedział PAP, że lekarzowi przedstawiono zarzut przyjmowania korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej, za co grozi do 8 lat więzienia.

– Podejrzany przyznał się do zarzutu i złożył obszerne wyjaśnienia. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 10 tys. zł poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju i zawieszenia w prawie wykonywania zawodu na czas śledztwa –  powiedział prok. Klimowicz.

Przeciwko temu samemu lekarzowi od września br. postępowanie prowadzi też Prokuratura Rejonowa w Szczecinku (Zachodniopomorskie).

W postępowaniu szczecinecka prokuratura również przedstawiła lekarzowi zarzut korupcyjny, ale zagrożony wyższą karą - do 10 lat więzienia - bo dotyczący przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa. Grozi za to do 10 lat więzienia. W szczecinieckim postępowaniu podejrzany nie przyznał się do zarzutu.

Prokuratorzy ze Szczecinka i Koszalina nie wykluczają, że oba postępowania zostaną połączone w jedno śledztwo.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum