Koszalin: ratownik zgłosił naruszenie nietykalności cielesnej przez lekarza SOR-u

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2019 14:01

Ratownik medyczny pogotowia zgłosił w piątek (14 czerwca) policji, że jego nietykalność cielesna jako funkcjonariusza publicznego została naruszona przez lekarza pełniącego dyżur na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie - podaje PAP.

Koszalin: ratownik zgłosił naruszenie nietykalności cielesnej przez lekarza SOR-u
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Oficer prasowa koszalińskiej policji Beata Gałka poinformowała PAP, że funkcjonariusze zostali wezwani do awantury między ratownikiem medycznym a lekarzem SOR-u w nocy z czwartku na piątek. - Dziś rano ratownik medyczny zgłosił zawiadomienie o naruszeniu nietykalności cielesnej jako funkcjonariusza publicznego przez lekarza w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w koszalińskim szpitalu - powiedziała w piątek Gałka.

Dodała, że ze względu na trwające czynności wyjaśniające, policja nie udziela informacji dotyczących zdarzenia. Zaznaczyła, że ratownik został wstępnie przesłuchany, a lekarz nie złożył jeszcze wyjaśnień. Byli również świadkowie, których należy przesłuchać. Policja zabezpieczy też nagrania szpitalnego monitoringu.

- Zgromadzony materiał zostanie przekazany prokuratorowi i to on decydować będzie o dalszym toku tego postępowania - powiedziała Gałka.

Rzecznik koszalińskiego szpitala Cezary Sołowij w rozmowie z PAP zapewnił, że "w wyjaśnieniu tej sprawy szpital udzieli wszelkiej niezbędnej pomocy organom do tego uprawnionym". Dodał, że w piątek została powołana komisja, która "ma na celu przeanalizować ten przypadek i w razie stwierdzenia niewłaściwych zachowań wyciągnąć wnioski wobec lekarza".

- Prowadzimy jednocześnie postępowanie wyjaśniające, aby taka sytuacja już się nie powtórzyła. Nie ulega wątpliwości, że jest ona naganna i nie powinna mieć miejsca - dodał Sołowij. Podkreślił przy tym, że "to był incydent".

Z informacji przekazanych przez rzecznika szpitala wynika, że lekarz do wyjaśnienia sprawy pozostaje na dyżurach. Ratownik został przebadany przez pracowników SOR. Nie wymagał hospitalizacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum