Kopacz: zniesiemy

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2008 15:28

Zniesiemy

Minister dodała, że ze zdziwieniem przeczytala publikacje „Dziennika“, w której zapowiadano podniesienie stawki tego podatku.

– Znosimy „podatek Religi“ ponieważ w Polsce nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Dziś ci kierowcy, którzy spowodowali kolizję i ci którzy jeżdżą bezkolizyjnie zostali obciążeni wyższą składką – poinformowała Ewa Kopacz.

Dodała, że pieniądze, które wpłynęły dotychczas z podatku są „nie do ruszenia“  ponieważ nie ma odpowiednich regulacji prawnych, które by to umożliwiły.

– W projekcie ustawy jest rozwiązanie, które umożliwi NFZ ściąganie pieniędzy za leczenie ofiar wypadków bezpośrednio od ich sprawców. NFZ najpierw będzie pokrywał koszty leczenia, a następnie będzie występował do konkretnego sprawcy wypadku o zwrot kosztów – mówiła minister Kopacz.

Minister oznajmiła, że projekt jest już po konsultacjach społecznych i firmy ubezpieczeniowe wyraziły o nim pozytywną opinię.
„Dziennik“ podał, że w przyszłym roku kierowcy mogą zapłacić wyższe o kilka procent składki ubezpieczenia OC, bo minister zdrowia Ewa Kopacz poważnie rozważa wycofanie się z wcześniejszych obietnic zniesienia tzw. podatku Religi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum