Kontrola CBA w NFZ: pod lupę trafiły m.in. przetargi informatyczne

Autor: rmf24.pl, tvn24/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2015 14:41

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Narodowy Fundusz Zdrowia. Agenci badają wybrane decyzje dotyczące zamówień publicznych, a także kwestie rozporządzania mieniem NFZ w latach 2010-2014 oraz przetargi informatyczne - informuje stacja RMF.

Kontrola CBA w NFZ: pod lupę trafiły m.in. przetargi informatyczne

Przypomnijmy, że pracę w Narodowym Funduszu Zdrowia stracili: dyrektor departamentu informatyki i jego zastępca.

Do dymisji podała się też wiceprezes do spraw finansowych, a dwóch kolejnych członków kierownictwa centrali NFZ poszło na zwolnienia - informuje rmf24.pl.

Kontrola CBA ma się zakończyć w lipcu. NFZ kieruje prezes Tadeusz Jędrzejczyk, który ma trzech zastępców. Oprócz Julity Jaśkiewicz - zastępcy ds. finansowych, są to: Krzysztof Tuczapski - zastępca ds. medycznych oraz Zbigniew Teter - zastępca ds. służb mundurowych.

Sylwia Wądrzyk z biura komunikacji społecznej NFZ potwierdziła, że na stanowisku dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu informatyki "nastąpiła zmiana".

Więcej: www.tvn24.pl

- Na stanowiska te zostały już powołane nowe osoby, które w pełni gwarantują realizację zadań. Nie ma zatem żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o funkcjonowanie NFZ. Prawdą jest natomiast, że zastępca prezesa ds. finansowych złożyła dymisję na ręce ministra zdrowia. Do czasu przyjęcia dymisji będzie pełnić swoje obowiązki - poinformowała portal tvn24.pl.

Sylwia Wądrzyk nie podała jednak powodów tych dymisji.

Więcej: www.rmf24.pl

Przypomnijmy - Andrzej Strug, dyrektor departamentu informatyki NFZ i jego zastępca Marek Ujejski zostali zwolnieni w trybie dyscyplinarnym. "Zwolnienie odczuwamy jako pretekst do pozbycia się niechcianych pracowników" - bronią się informatycy w liście do Rady Funduszu i ministra zdrowia. O sprawie informował Computerworld.pl.

Prezes Funduszu miał im zarzucić m.in. zaniedbania w sprawach związanych z bezpieczeństwem przetwarzania informacji oraz opóźnianie postępowania na zakup usług wsparcia dla serwerów IBM. Obowiązki dyrektora departamentu czasowo powierzono Marcinowi Grabowskiemu.

Czytaj: NFZ: zwolnieni informatycy wysłali list do ministra

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum