Konin: dyrekcja WSPR zawarła ugodę z kierowcami karetek

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 13 października 2011 16:43

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Koninie zawarła ugodę z byłymi pracownikami zatrudnionymi na stanowiskach kierowców.

Konin: dyrekcja WSPR zawarła ugodę z kierowcami karetek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Głos Wielkopolski poinformował, że Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Koninie zwolniła kilkunastu kierowców, którzy nie podnieśli kwalifikacji. Otrzymali trzymiesięczne wypowiedzenia, bez odprawy. Dziesięciu zwolnionych kierowców skierowało sprawę do sądu pracy.

Łukasz Maciejewski, rzecznik prasowy WSPR w Koninie, zwraca uwagę, że Barbara Szeflińska, dyrektor pogotowia, nie miała wyboru: musiała zwolnić kierowców, ponieważ odmówili oni uzyskania odpowiednich kwalifikacji medycznych. Część spośród nich uznała np., że ze względu na bliskość emerytury nie opłaca im się robić kursów.

- Podczas pierwszej rozprawy, która odbyła się 13 października, dyrektor WSPR zgodziła się na propozycję sądu zakończenia sprawy ugodą. Zaproponowała wypłacenie kierowcom 4 tys. zł rekompensaty za ciężką i ofiarną pracę dla pogotowia - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Łukasz Maciejewski.

I dodaje, że zdaniem dyrektor Szeflińskiej postępowanie sądowe było niepotrzebne - od początku była gotowa do rozmów.

Jednocześnie rzecznik konińskiej WSPR zapewnia, iż mimo zwolnienia grupy kierowców stacja pracuje normalnie. Wcześniej uprawnienia do prowadzenia karetek zdobyli ratownicy medyczni i pielęgniarze.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum