Komunikat GIF: Leki mogą być sprzedawane jeszcze pół roku po decyzji o ich wycofaniu

Autor: AS/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2008 14:22

Produkty lecznicze, które zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia mają być wycofane po 31 grudnia 2008 roku mogą być wytwarzane i wprowadzane przez 6 miesięcy licząc od dnia wydania ostatecznej decyzji.

W opublikowanym 14 sierpnia 2008 roku komunikacie, Główny Inspektorat Farmaceutyczny, działający w porozumieniu z ministrem zdrowia, poinformował, że produkty lecznicze, które nie uzyskały przedłużenia okresu ważności pozwolenia na wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu po 31 grudnia 2008 roku, mogą być wytwarzane i wprowadzane do tegoż obrotu przez okres 6 miesięcy od dnia wydania ostatecznej decyzji oraz mogą pozostawać w tym obrocie do upływu terminu ważności produktu leczniczego.

Prawo takie mają jedynie te produkty, których serie zostaną zwolnione do obrotu nie później niż do dnia 31 grudnia 2008 roku.
Główny Inspektor Farmaceutyczny przypomina w komunikacie  o obowiązku przedstawienia listy takich produktów wraz z informacją o numerach serii, dacie ważności serii oraz jej wielkości .

GIF zapowiada jednocześnie, że szczegółowy tryb, sposób oraz termin przedstawiania tych informacji określi odrębnym komunikatem do 30 września br.

Pełny tekst komunikatu znajduje się pod adresem:

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q101&ms=&ml=pl&mi=&mx=0&mt=&my=0&ma=011239

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum