Komorowski kontra Kaczyński: sprawa do ponownego rozpatrzenia

Autor: RMF /Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2010 15:43

Jarosław Kaczyński na razie nie musi prostować wypowiedzi, jakoby Bronisław Komorowski popierał prywatyzację służby zdrowia.

Sąd Apelacyjny w Warszawie częściowo uchylił postanowienie Sądu Okręgowego z 16 czerwca i skierował sprawę do ponownego rozpoznania – informuje RMF.

Sąd Apelacyjny rozpatrzył w piątek (18 czerwca) zażalenie pełnomocników Jarosława Kaczyńskiego na środową decyzję sądu pierwszej instancji. Kaczyński został pozwany przez komitet wyborczy Bronisława Komorowskiego za wypowiedź podczas wiecu w Lublinie, gdzie mówił m.in. o prywatyzacji ochrony zdrowia, której, według niego, chce marszałek Sejmu, kandydat PO w wyborach prezydenckich.

Przypomnijmy, że w środę (16 czerwca) Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że Bronisław Komorowski opowiada się za komunalizacją, a nie za prywatyzacją ochrony zdrowia. Nakazał więc komitetowi wyborczemu Jarosława Kaczyńskiego sprostowanie nieprawdziwej informacji w tej sprawie.

Sprostowanie miałoby ukazać się w TVP1 i TVN, a także zostać przekazane Polskiej Agencji Prasowej. Sąd podkreślił też, że również Platforma Obywatelska w obowiązującym programie wyborczym z października 2007 roku nie opowiada się za sprywatyzowaniem ochrony zdrowia. A programu politycznego PO z maja 2007, gdzie była mowa o prywatyzacji, nie można uznawać za poglądy Bronisława Komorowskiego jako kandydata na prezydenta.

Więcej: www.rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum