Komisja zdrowia zaopiniowała projekt ustawy o produktach kosmetycznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 października 2018 21:39

Sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała we wtorek (2 października) sprawozdanie podkomisji po rozpatrzeniu rządowego projektu ustawy o produktach kosmetycznych. Podkomisja wnosiła o przyjęcie projektu ustawy.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podkomisja nadzwyczajna zaproponowała 43 poprawki do rządowego projektu ustawy. Komisja zdrowia przyjęła je wszystkie.

Rządowy projekt ustawy o produktach kosmetycznych ma na celu bezpieczeństwo konsumentów przez zapewnienie skutecznego nadzoru nad produktami kosmetycznymi dzięki m.in. wprowadzeniu obowiązku zgłaszania zakładów, w których są wytwarzane produkty kosmetyczne do wykazu zakładów, który będzie prowadzony przez właściwe terenowo organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Projekt ustawy zakłada m.in. stworzenie system informowania o ciężkich działaniach niepożądanych produktów kosmetycznych. Ośrodek ten ma informować Głównego Inspektora Sanitarnego o zgłoszeniu ciężkiego działania niepożądanego.

W projekcie ustawy zapisano wiele kar. Na przykład podmiot, który wprowadzi do obrotu produkt kosmetyczny bez spełnienia wymogów dotyczących oceny bezpieczeństwa, ma podlegać karze pieniężnej w wysokości do 100 tys. zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum