Kołobrzeg: miejsca, w których obowiązuje zakaz publicznego palenia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2010 18:48

W Kołobrzegu zaczęła obowiązywać uchwała radnych, zakazująca palenia tytoniu w niektórych miejscach publicznych.

Zgodnie z uchwałą, wyrobów tytoniowych nie można palić na przystankach autobusowych w odległości 10 metrów od wiaty lub słupka wyznaczającego przystanek, na plażach leżących w administracyjnych granicach miasta, placach zabaw dla dzieci, boiskach szkolnych i innych otwartych obiektach sportowych oraz w amfiteatrze.

Nad samym morzem zakaz palenia nie obejmuje lokali gastronomicznych z wyznaczonymi strefami dla palących i wyznaczonymi miejscami przy wejściu na plaże. Na otwartych obiektach sportowych i w amfiteatrze palić można jedynie w wyznaczonych miejscach.

Nieprzestrzeganie zakazu może kosztować nawet 100 zł, tyle bowiem wynosi mandat za złamanie lokalnych przepisów. Zgodnie z uchwałą wszystkie miejsca wolne od dymu powinny być oznakowane.

Większość miejsc objętych zakazem palenia została już odpowiednio oznakowana. Straż Miejska na razie ogranicza się do pouczania palących w zakazanych strefach.

Kołobrzeg jest pierwszym miastem z koszalińskiej części woj. zachodniopomorskiego, które wprowadziło zakaz palenia w niektórych miejscach publicznych. Wcześniej przepisy takie uchwaliły rady Szczecina i Goleniowa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum