Kółka rolnicze zaskarżą do TK ustawę o składce zdrowotnej rolników

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2012 18:52

Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych zaskarży ustawę o składce zdrowotnej rolników do Trybunału Konstytucyjnego - zapowiedział w czwartek (26 stycznia) szef związku Władysław Serafin. Prezydent podpisał przyjętą przez parlament ustawę.

Władysław Serafin, który w czwartek kierował obradami 100-osobowego Zarządu Krajowego KZRKiOR, powiedział dziennikarzom, że kółka skorzystają ze swoich uprawnień i zaskarżą ją do Trybunału.

- Takie jest powszechne przekonanie rolników, aby temu, co zaproponował rząd i co przyjął parlament, przyjrzał się Trybunał Konstytucyjny - podkreślił.

Sejm 13 stycznia uchwalił ustawę o ubezpieczeniach zdrowotnych rolników w 2012 r. Senat 19 stycznia nie wniósł do niej poprawek. Prezydent podpisał ustawę 24 stycznia.

Serafin pytany, czy zamiast przygotowywać i składać wniosek do TK w sprawie ustawy, która ma obowiązywać do końca grudnia 2012 r. nie lepiej skupić się na przygotowaniu nowych rozwiązań, odpowiedział, że nie sądzi, by ustawa obowiązywała jedynie przez rok.

- Jak wiele rozwiązań tymczasowych, to będzie trwało, będzie przedłużane na kolejne lata - ocenił Serafin. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum