Kolejny wygrany proces OZZL w Tychach

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2014 17:21

Prokuratura Rejonowa Sosnowiec Południe, na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Katowicach z 19 marca 2014 roku, wypłaciła pokrzywdzonym lekarzom, pracownikom Oddziału Urazowo-Ortopedycznego b. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Tychach po 5 tys. zł (o tyle wnioskowali) tytułem odszkodowania za przewlekłość postępowania.

Sąd wydał postanowienie bez przesłuchiwania lekarzy. Odszkodowania nie otrzymali pokrzywdzeni lekarze, którzy w październiku 2013 roku nie wyrazili woli złożenia skargi na przewlekłość postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez dyrektora szpitala poprzez zamknięcie w dniu 8 grudnia 2010 roku Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej bez wymaganej decyzji administracyjnej Wojewody tj. o czyn z art. 231 par. 1 Kodeksu Karnego.

Jak informuje Maciej Niwiński, przewodniczący Regionu Śląskiego OZZL zawsze należy - w uzasadnionych przypadkach - składać skargi na przewlekłość postępowania prokuratorskiego lub sądowego celem wywarcia presji na skrócenie często niesłychanie przewlekłych postępowań prokuratorskich lub sądowych, co zwykle uniemożliwia uzyskanie sprawiedliwego rozstrzygnięcia sporu oraz uzyskania rekompensaty finansowej za doznaną krzywdę w kwocie do 20 tys. zł.

Kolejna rozprawa sądowa w w/w sprawie odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2014 r.

Więcej:www.ozzl.org.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum