Koledzy z klubu sejmowego chcą zbierać pieniądze dla Ziobry

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2008 10:42

Poseł PiS Przemysław Gosiewski wypowiadając się w piątek (12 grudnia) dla Radia ZET zasugerował, że koledzy Zbigniewa Ziobro z jego klubu sejmowego powinni zastanowić się nad udzieleniem pomocy finansowej byłemu ministrowi sprawiedliwości, którego czekają znaczne wydatki w związku z niekorzystnym dla niego wyrokiem sądowym.

Wyrok sądu nakazujący Ziobrze przeprosić doktora Mirosława G. (za słowa: „nikt już przez tego pana życia nie będzie pozbawiony”) za pośrednictwem ogłoszeń wykupionych w trzech telewizjach może doprowadzić polityka PiS do bankructwa.

Ziobro powiedział „Dziennikowi”, że według jego szacunków wykupienie takich spotów to koszt od 200 tys. złotych do pół miliona złotych. Ponadto poseł PiS musi zapłacić doktorowi G. 30 tys. złotych zadośćuczynienia. - Zarabiam około 6,5 tysiąca. Chyba będę musiał sprzedać mieszkanie - mówi gazecie Ziobro.

Jak zaznaczył Gosiewski w Radiu ZET, PiS nie może pomóc byłemu ministrowi sprawiedliwości bezpośrednio, ponieważ środki partii mogą być przeznaczone jedynie na działalność i nie ma możliwości darowizny na rzecz posła.

- Będziemy zastanawiać się w klubie czy nie zebrać pewnej kwoty pieniędzy, aby pomóc Zbigniewowi Ziobrze - zadeklarował. Gosiewski nazwał wyrok sądu w sprawie Ziobry „zaskakującym” i „zbyt ostrym”.

Poseł PiS Jacek Kurski w RMF FM zapewnił, że Ziobro może liczyć na „gest solidarności” z jego strony. - Oczywiście, że się dorzucę - zapewnił. Podkreślił, że słyszał, że się „powoli tworzy” zbiórka na rzecz byłego ministra sprawiedliwości.

- Dzisiaj sądy zamykają usta politykom opozycji cokolwiek powiedzą - dodał Jacek Kurski i przypomniał, że doktor G. ma postawionych „40 zarzutów”.

Kurski powiedział też, że on sam nie jest pewien czy będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale z tego co wie Ziobro chce zostać europarlamentarzystą.

- Wiem, że Zbyszek chce kandydować i skoro chce, to pewnie będzie - ocenił Jacek Kurski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum