Klinika, w której doszło do pomyłki przy in vitro przestanie istnieć

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2015 11:09

Klinika Medycyny Rozrodu i Ginekologii w Policach będzie zlikwidowana. W placówce w wyniku zamiany komórki jajowej kobieta urodziła nie swoje i ciężko chore dziecko. Wszyscy pracownicy złożyli wypowiedzenia.

Klinika, w której doszło do pomyłki przy in vitro przestanie istnieć
Fot. Fotolia

Lekarzy chce zatrudnić szczeciński szpital MSWiA, który będzie się starał o kontrakt na refundowane in vitro.

Szef kliniki w Policach, za którego czasów doszło do pomyłki przy zapłodnieniu in vitro, odwołał się od zarzutów popełnienia błędu medycznego, postawionych mu przez rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy.

Tomasz B. miał być odpowiedzialny za bałagan w klinice, przez co pomylono zapładniane komórki. Wkrótce ma zapaść decyzja czy zarzuty zostaną umorzone, czy też sprawa trafi przed sąd lekarski. 

Przypomnijmy: 30-letnia kobieta i jej mąż poddali się w zeszłym roku zabiegowi pozaustrojowego zapłodnienia w Laboratorium Wspomaganego Rozrodu w szpitalu w Policach. Kobieta zaszła w ciążę i urodziła córkę, która miała liczne wady wrodzone. Przeprowadzone badania DNA wykazały, że dziewczynka nie jest biologicznym dzieckiem 30-latki.

Po ujawnieniu tego faktu laboratorium z Polic straciło rządowy kontrakt na refundowane z budżetu zabiegi sztucznego zapłodnienia.

Więcej: www.rmf24.pl

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum