Kim jest Jerzy Zięba? To na pewno skuteczny przedsiębiorca

Autor: gazetaprawna.pl/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2019 19:14

O Jerzym Ziębie napisano wiele. Jedni twierdzą, że to cudotwórca, który „leczy raka skuteczniej niż najwybitniejsi lekarze”. Inni, że to oszust, który naciąga ludzi na bardzo drogie suplementy diety - czytamy w DGP.

Kim jest Jerzy Zięba? To na pewno skuteczny przedsiębiorca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na pewno Jerzy Zięba to skuteczny przedsiębiorca. W 2017 r. jedna z jego spółek wypracowała zysk netto w wysokości niemal 23 mln zł.

W ostatnich tygodniach działalności Jerzego Zięby postanowiła przyjrzeć się prokuratura - postanowiono mu zarzut sprzedaży produktów leczniczych bez zezwolenia. To efekt ekspertyzy wykonanej przez fachowców z Narodowego Instytutu Leków.

Sam Zięba odpiera, że nie sprzedaje leków, lecz suplementy diety. I wiele wskazuje na to, że ma rację - ocenia Dziennik Gazeta Prawna (w artykule „Jak państwo wyhodowało Jerzego Ziębę. Czy mamy problem z medyczną szarlatanerią?”) i przywołuje wypowiedź Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości:

- W Polsce nie może rozwijać się szarlataneria medyczna. Analizujemy w ministerstwie tę sprawę i jeśli okaże się, że brakuje podstaw do skutecznego ścigania ludzi wciskających kit ciężko chorym, zostaną podjęte prace nad nowelizacją przepisów.

Czytaj: gazetaprawna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum