Kielce: zostawili chustę chirurgiczną w brzuchu pacjentki - jest wyrok sądu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2015 14:59

Lekarz i instrumentariuszka ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach zostali prawomocnie skazani za nieumyślne narażenie życia i zdrowia pacjentki. Po cesarskim cięciu pozostawili w brzuchu kobiety chustę chirurgiczną.

Kielce: zostawili chustę chirurgiczną w brzuchu pacjentki - jest wyrok sądu
Orzeczenie sądu w tej sprawie jest prawomocne

Sąd Okręgowy w Kielcach odrzucił apelację od wyroku, jaki wydał w tej sprawie sąd rejonowy, i utrzymał orzeczenie w mocy. Tym samym jest ono już prawomocne. Lekarz Krzysztof W. został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 6 tys. zł grzywny, instrumentariuszka Beata G. - na 6 miesięcy, także w zawieszeniu na 2 lata, oraz grzywnę w wysokości 1,6 tys. zł - informuje Gazeta Wyborcza.

W lipcu 2007 r. pacjentce wykonano cesarskie cięcie. Dwa miesiące po zabiegu kobieta nadal czuła się  źle. Ginekolog przekonywał ją, że organizm "musi się unormować po cesarce". Tymczasem w kolejnych miesiącach było jeszcze gorzej - kobieta zaczęła chudnąć, w sumie straciła 17 kg.

W kwietniu 2008 r. trafiła do szpitala w Chmielniku. Badania wykazały, że w jej ciele znajduje się jakiś przedmiot. Stwierdzono, że konieczna jest operacja. W trakcie zabiegu lekarze znaleźli przyczynę problemu - z jelita wyciągnięto zwiniętą chustę chirurgiczną (była wielkości pięści) ze znacznikami ŚCMiN - białą gazę o wymiarach 20 na 20 centymetrów.

Więcej: http://kielce.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum