Kielce: wicemarszałek ukarany grzywną za zniesławienie pracowników szpitala

Autor: JJ, Gazeta Wyborcza • • 19 kwietnia 2011 12:06

Sąd Rejonowy w Kielcach skazał Grzegorza Świercza, wicemarszałka województwa świętokrzyskiego na 12 tys. zł grzywny za zniesławienie pracowników Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka - Szpitala Specjalistycznego w Kielcach. Nie nakazał jednak przeprosin.

Kielce: wicemarszałek ukarany grzywną za zniesławienie pracowników szpitala
Pozew przeciwko wicemarszałkowi złożył Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.

Świercz - lekarz i działacz PO, od niedawna wicemarszałek, odpowiadał przed sądem za słowa w wywiadzie, jakiego udzielił Gazecie Wyborczej w czasie ostatniej samorządowej kampanii wyborczej, kiedy to kandydował na prezydenta Kielc z listy  PO, twierdząc między innymi, źe środowisko szpitala jest "rodzinnie dążące do prywatyzacji placówki".

Wyrok nie jest prawomocny. W wypowiedzi dla Gazety Wyborczej wicemarszałek zapowiada apelację od wyroku. Jego zdaniem w wywiadzie prasowym nie wymienił nikogo z imienia i nazwiska, ani nikomu nie przypisał zajmowanych funkcji - zarzucanie więc mu jakiejkolwiek umyślności jest bezpodstawne.

Iwona Simkiewicz-Potaczała, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego nie chciała komentować wyroku sądu ani jego ewentualnych konsekwencji.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum