RR/Rynek Zdrowia | 18-01-2011 11:11

Kielce: skazany ordynator może pracować w szpitalu

Jak już informowaliśmy, Sąd Okręgowy w Kielcach złagodził wcześniejszy wyrok wobec ordynatora ortopedii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego za przyjmowanie korzyści majątkowych. Skazany lekarz może dalej pracować w szpitalu, ale nie jako ordynator.

Leszek S. został 17 stycznia prawomocnie skazany za przyjmowanie łapówek na karę półtora roku w zawieszeniu. Musi pożegnać się z funkcją (ma trzyletni zakaz sprawowania funkcji ordynatora), ale w szpitalu może pracować.

– Będę z nim rozmawiał w środę (19 stycznia) o dalszej współpracy – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, w którym zatrudniony jest Leszek S. Dyrektor zaznaczył, że nie wie, czy były ordynator będzie zainteresowany pracą w placówce. Podkreśla jednak jego zasługi i umiejętności jako operatora, a także dobrą opinię, jaką cieszył się wśród pacjentów.

Twierdzi, że pacjenci wciskali lekarzowi prezenty, a teraz on ponosi konsekwencje prawne. Przypomnijmy, że w śledztwie oskarżono również 12 osób, które miały wręczyć łapówki. Część oskarżonych przyznała się do winy i złożyła wnioski o dobrowolne poddanie się karze.