Kielce: sąd po stronie kucharek ws. ich pracy w szpitalu

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2015 09:18

W kieleckim sądzie pracy zapadają wyroki korzystne dla kucharek szpitala w Czerwonej Górze "porzuconych" przez spółkę Vendi Servis. Prokuratura umorzyła jednak śledztwo w sprawie łamania ich praw - informuje Gazeta Wyborcza.

Kielce: sąd po stronie kucharek ws. ich pracy w szpitalu

Śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa Łódź-Bałuty po zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonym przez Państwową Inspekcję Pracy. I sprawę umorzono.

- Prokurator doszedł do wniosku, że nie da się wykazać, że działanie spółki było złośliwe lub uporczywe. Nie przesądził, kto ma rację w sporze, pozostawił to sądowi pracy - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Z tą decyzją nie zgodziła się Państwowa Inspekcja Pracy, która złożyła zażalenie do sądu. - 28 maja Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia rozpoznał zażalenie i stwierdził, że prokurator dokonał prawidłowej oceny - dodaje rzecznik. Oznacza to, że umorzenie jest prawomocne.

Przypomnijmy, że pracownice działu żywienia szpitala na Czerwonej Górze 28 lutego 2014 roku usłyszały, że od 1 marca nie ma dla nich pracy. Od spółki Vendi Servis, która je zatrudniała, nie otrzymały wypowiedzeń, więc przez ponad miesiąc stawiały się w pracy.

Więcej: kielce.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum